Seznamte se s Lomnicí nad Popelkou díky naučné stezce

Zpět | Tipy na výlet > Tipy na výlet - Český ráj > Český ráj

Český ráj

Město Lomnice nad Popelkou má připravenou naučnou stezku, jejímž cílem je ukázat Vám místa a témata, která by neměla uniknout Vaší pozornosti. Stezka je určena všem bez ohledu na věk či zdravotní omezení.
 
 

Zpracováno je celkem deset témat, která zahrnují střed města, zámek, kulturu, sakrální památky, vzdělávání, přírodu, dopravu, architekturu a památky, průmysl a živnosti i sport. U každé turistické zajímavosti jsou k dispozici další informace ke konkrétnímu tématu.

U jednotlivých zastavení najdete očíslované informační panely. Neznamená to ovšem, že by bylo nutné putovat po jednotlivých místech postupně. Každá informační tabule, jejíž název je psán i v Braillově písmu, popisuje významné místo, které doplňují doprovodné fotografie, výsek z malované mapy a informace, jež se vztahují k souvisejícímu tématu.

Dále je na každé tabuli QR kód s odkazem na speciálně vytvořené webové stránky s dalšími informacemi o daném místě či tématu, druhý QR kód pro přístup na zvukového průvodce a otázka na vybranou pasáž textu odkazující na pozoruhodnost místa. Odpovědi naleznete na uvedeném webu. Na tabuli najdete i část reliéfu pro tzv. frotáž neboli přenesení jeho struktury měkkou tužkou na pracovní list (nebo i obyčejný papír). Po složení všech částí objevíte celý obraz.

Veškeré doprovodné materiály, předměty a tiskoviny jsou k dostání v lomnickém Turistickém informačním centrum na Husově náměstí.

www.lomnickastezka.cz


Naučná stezka městem Lomnice nad Popelkou, autor: Město Lomnice n. Pop.
Naučná stezka městem Lomnice nad Popelkou, autor: Město Lomnice n. Pop.
Naučná stezka městem Lomnice nad Popelkou, autor: Město Lomnice n. Pop.
 
Náhled pro tisk