CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Metodyka

Do oceniania dostępu atrakcji turystycznych dla wózków inwalidzkich (pałace, zamki, muzeum itd.) została częściowo również wykorzystana „Metodyka oceniania dostępu do budynków”, która ale osobno nie rozwiązuje dostęp do atrakcji turystycznych. Z tego powodu został wykorzystany system trzystopniowej oceny budynków, który został zweryfikowany na podstawie własnych kryteriów i konkretnych stwierdzeń na miejscu:

· zielony – atrakcja turystyczna w całości dostępna (dostęp na dziedziniec, do wnętrz, WC itd.),

· żółty – atrakcja turystyczna częściowo dostępna (dostęp na dziedziniec, częściowo do wnętrz, dostęp do WC za asystencji),

· czerwony – atrakcja turystyczna niedostępna (szczegółowe informacje dotyczące dostępu są podane w bazie danych u konkretnej atrakcji turystycznej).

 

Wytworzono 17.10.2013 14:33:49 - aktualizowano 18.10.2013 15:50:51 | przeczytano 3909x | ernest
 

Nawigacja

Zabytki i cele turystyczne

KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se nebojí BARIÉR
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load