CSENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Поиск

Научная тропа Дубско - Кокоржинско

Bělá pod Bezdězem, 294 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Научная тропа Дубско - Кокоржинско поведёт Вас по живописному краю в окрестностях Дубе.
 
 

Прогулка по научной тропе займёт около 3 часов, и справятся с ней даже не очень тренированные туристы, но тропа не подходит для мам с детскими колясками, инвалидов и лиц с ограниченными физическими возможностями.

Вы будете идти мимо болот верхней Либеховки, по лугам и пойменным и смешанным лесам, но и через посёлок Панска Вес, где сможете осмотреть типичный пример кокржинской архитектуры.

Отправной точкой является площадь в г. Дубе, откуда путь продолжается по дороге на Мшено, мимо Розпрехтицкого пруда, через Панскую Вес, а после просмотра всех 8 остановок Вы вернётесь обратно в Дубе.

 


 

Klokočka - pramen
Klokočka - pramen
Klokočka - kaple sv. Stapina
Popelivka sibiřská
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load