CSENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Поиск

Пещеры Праховских скал

Prachov, 506 01

GSM:+420 777 902 232
E-mail:info@prachovskeskaly.cz
Web:https://prachovskeskaly.com/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Пещеры Праховских скал имеют псевдокарстовое происхождение и возникли в скалах и скальных башнях из песчаника.
 
 

Самой большой из пещер является «Братрска мотлитебна» – Братская молельня, длина которой составляет 31 м. Пещера возникла в результате обрушения песчаных блоков, которые заклинились и образовали, таким образом, потолок пещеры. Пещера «Стражце валу» – Часовые валов – находится у подножья скальной стены. Это ниша в скале глубиной 3 м, шириной 6 м и высотой почти 1,5 м. В пещере «Кладиво» – Молот – можно через несколько входов в каменном завале пройти между несколькими заклиненными камнями на глубину 9 м. Длина пещеры составляет 29 м.

 

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load