CSENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Поиск

Врановский гребень (Vranovský hřeben)

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Острый гребень, сложенный из сеноманского песчаника, который был поднят из глубин в результате тектонического движения в конце третичного периода.
 
 

Геоморфологически значимый массив Врановского гребня расположен на западе от Малой Скалы (Malá Skála). Гребень относится к интереснейшим частям Чешского рая (Český ráj). На крутом скальном выступе над рекой Йизерой (Jizera) на высоте 55 м находится смотровая площадка, с которой открывается чудесный вид на долину Йизеры и противоположный гребень Сухих скал (Suché skály). На крутом гребне находятся остатки замка Вранов – Пантеон (Vranov – Panteon).

Vranovský hřeben - vyhlídka Zahrádka, автор: Milan Drahoňovský
Vranovský hřeben - vyhlídka Zahrádka, автор: Milan Drahoňovský
Vranov - Pantheon, автор: Milan Drahoňovský
Vranovský hřeben - Pantheon, автор: Bohumil Jakoubě
Vranovský hřeben
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load