CSENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Поиск

Сухие скалы (Suché skály)

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Привлекательный скальный гребень из прочного песчаника высится над лесами и издалека напоминает орган или хребет дракона, образуя характерный силуэт пейзажа Малоскалья (Maloskalsko).
 
 

Раньше Сухие скалы назывались Канторовы оргáны (Kantorovy varhany), сегодня их также называют чешскими Доломитами. Каменная кулиса образовалась в результате перемещения платформ земной коры. Тогда произошло поднятие нижнего слоя песчаника и его разворот перпендикулярно земной поверхности. Речь идёт об уникальном геоморфологическом месте, единственном в своём роде. Сухие скалы – это любимое место скалолазов. Рельеф представляет собой поверхность, расчленённую примерно на 20 башен – Главную (Hlavní), Соколиную (Sokolí) и другие. В 1965 г. Suché скалы получили статус национального природного памятника.

Местонахождение:Сухие скалы находятся в 3 км от Малой Скалы (Malá Skála) и в 2 км от Лишнего (Líšný).

Связанные статьи

Pantheon (2)

Suché skály letecky, автор: Bacovský
Suché skály letecky, автор: Bacovský
Suché skály, автор: Milan Drahoňovský
Suché skály, автор: Milan Drahoňovský
Suché skály, автор: Bacovský
Suché skály, автор: Milan Drahoňovský
Suché skály, автор: Luděk Antoš
Suché skály, автор: Bacovský
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load