CSENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Поиск

Грубоскалье

Hrubá skála, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Грубоскалье (Hruboskalsko) широко известно своими скальными городами с характерными импозантными башнями, достигающими высоты 55 м, и крутыми каньонами.
 
 

Грубоскалье состоит из трёх основных областей: Драчи скалы и Замецка пропасть (Dračí skály a Zámecká rokle), Капелник (Kapelník), Маяк и Удоличка (Maják a Údolíčka). Благодаря относительно слабой стойкости песчаника и постоянному воздействию целого ряда факторов здешние скалы поражают воображение многообразием причудливых форм. Поэтому Грубоскалье является любимым местом для скалолазов.

На горной дороге Золотая тропа Чешского рая (Zlatá stezka Českého ráje) встречается ряд обзорных башен и смотровых площадок, таких как Марианская обзорная башня (Mariánská vyhlídka), На Капелу (Na Kapelu), У Лвичка (U Lvíčka), Главатице (Hlavatice). Под Марианской обзорной башней находится символическое кладбище погибших скалолазов.

Hruboskalsko, автор: Milan Drahoňovský
Hruboskalsko, автор: Milan Drahoňovský
Hruboskalské skalní město, автор: Milan Drahoňovský
Hruboskalsko, автор: Podobský Jakub
Hruboskalsko, автор: Podobský Jakub
Hruboskalsko, автор: Podobský Jakub
Hruboskalské skalní město, автор: Charousek Pavel
Hruboskalské skalní město, автор: Charousek Pavel
symbolický hřbitov horolezců, автор: Pavla Bičíková
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load