CSENDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Поиск

Клокочские скалы

Klokočí, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

На юг от Малой Скалы (Malá Skála) расположена природная резервация Клокочские скалы (Klokočské skály). Это непрерывная скальная гряда, созданная древними песчаниками, мощностью до 60 м с многочисленными пещерными пустотами.
 
 

Гряда над посёлком Клокочи (Klokočí) заканчивается крутой скальной стеной. Длина скальной стены примерно 1600 м, местами она разделена на отдельные скальные башни и расщелины Клокочские проходы. В скальной стене есть много пещер. Самая большая пещера Постойна – Америка в Зелёном доле (Postojná - Amerika v Zeleném dole). Это самая большая псевдокарстовая пещера в Чешском рае, которую населяли древние люди эпохи лужицкой культуры.

Со скальной стены открываются заманчивые виды на северную и юго-восточную части Чешского рая (Český ráj). В юго-восточной части Клокочских скал расположена руина крепости Ротштейн (Rotštejn).

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load