CSENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Поиск

Бетлемские скалы

Rohliny, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Бетлемские скалы (Betlémské skály) являются составной частью природной резервации Клокочские скалы (Klokočské skály). Речь идёт о северном отроге Клокочских скал, в котором скрывается самая большая псевдокарстовая пещера в районе города Турнов (Turnov) и которая называется Постойна (Postojná).
 
 

Бетлемские скалы располагаются на краю плоскогорья между рекой Йизерой (Jizera) и Клокочским потоком (Klokočský potok). К самым известным местам Бетлемских скал относится образование, именуемое Тройножка (Trojnožka) или Деравец (Děravec) – скала в форме гриба с двумя скальными воротами. Прекрасный вид на окрестности открывается с десятиметровой высоты Зденчиной скалы (Zdenčiná skála), расположенной на северо-восточной стороне скал. Над долиной Клокочского потока можно наблюдать округлые скальные образования, так называемые слоновьи хребты.

Связанные статьи

Betlémské skály, автор: Luděk Antoš

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load