CSENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Поиск

Гора Мужски (Mužský)

Mužský, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

На вершине базальтового рога в западной части Выскержской возвышенности (Vyskeřskéá vrchovina) в Йичинских холмах (Jičínská pahorkatina) находится памятный знак в честь битвы 1866 г.
 
 

С горы открывается красивый вид на Крконоше (Krkonošе), Йизерские горы (Jizerské hory), Грубоскалье (Hruboskalsko), Лужицкие горы (Lužické hory), гору Йештед (Ještěd) и множество населённых пунктов в окрестностях. На северной стороне расположены знаменитые Драбские светнички (Drábské světničky), вокруг – песчаниковые скалы и ущелья.

Попасть сюда можно по обозначенной туристической тропе из Бржезины над Йизерой (Březina nad Jizerou). На автомобиле можно доехать на парковку возле отеля «Пржигразы» (Příhrazy) или у турбазы «На Красне выглидце» (Na Krásné vyhlídce).

Местонахождение: 5 км на северо-восток от Мнихова Градиште (Mnichovo Hradiště), 2 км на восток от Пржиграз.

Связанные статьи

Hrad Valdštejn

Vrch Mužský, автор: Eva Hornová
Vrch Mužský, автор: Eva Hornová
vrch Mužský, автор: Morávek
Mužský mohyla 01
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load