CSENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Поиск

Долина Йизеры и Галерея

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Долина Йизеры (Údolí Jizery) – это романтическая долина, окаймлённая скальными хребтами. Её длина составляет примерно 3 км.
 
 

(Semily) до Железного Брода (Železný Brod). Дорожка частично вытесана в скале, а также на протяжении 80 м проходит по длинной железной висящей галерее. Из технических достопримечательностей стоит отметить железнодорожную ветку длиной 743 м, проходящую через ряд туннелей, на левом берегу Йизеры. На правом берегу находится туннель длиной 1300 м, по которому подаётся вода из Йизеры к электростанции под Спаловом (Spálov).

Riegrova stezka, автор: Částka Jiří
Riegrova stezka, автор: Částka Jiří
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load