CSENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Поиск

Копицова усадьба (Kopicův státek)

Kacanovy 64
Kacanovy, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Прекрасный сруб, построенный в начале 19 века на месте более старого объекта. Перед усадьбой находится скульптура св. Иржи (Георгия) на коне, пластика народного скульптора, датируемая 1826 г. Усадьба расположена посреди лесов на грубоскальском плато и относится к самым известным памятникам народной архитектуры Чешского рая (Český ráj).
 
 

У более позднего владельца усадьбы Войтеха Копица в возрасте сорока лет проявились способности к творческой деятельности, он всю свою жизнь интересовался народной историей и в окрестностях своего дома до своей смерти вытесывал в песчаниковых скалах пластики, демонстрирующие чешскую историю и окружающую природу.

Копицова усадьба считается одним из наиболее интересных памятников народной архитектуры в регионе Пойизерье.

Связанные статьи

Kacanovy, автор: archiv obce Kacanovy

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load