CSENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Поиск

Смотровая площадка Главатице (Hlavatice)

Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Песчаниковая скала с видом на окрестности.
 
 

Одинокая песчаниковая скала находится на северной стороне Грубоскальской платформы (Hruboskalská plošina) неподалёку от замка Валдштейн (Valdštejn), примерно в 2-х километрах от города Турнов (Turnov). На 380 метровую скалу можно попасть по железной винтовой лестнице.

С вершины горы открывается красивый вид на окрестности - Турнов (Turnov), Козаковский гребень (Kozákovský hřeben), Йештедский гребень (Ještědský hřeben), Йизерские горы (Jizerské hory), Бездез (Bezděz) и Ралско (Ralsko). Для лучшей ориентации посетителей служит ориентировочная таблица.

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Карта сайта
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load