CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Zbiornik wodny Harcov (w przebudowie)

Góry Izerskie

Liberec, 460 15

Web:www.pla.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zbiornik wodny Harcov, zwany także Zapora Harcovska czy Liberecka, leży nieopodal centrum miasta w dolinie libereckiego Harcovskiego potoku, otoczona jest z jednej strony lasem a z drugiej spokojną dzielnicą willową.
 
 

Tama w Libercu jest w trakcie przebudowy. Pozostanie bez wody do około połowy 2025 roku.

Liberecka tama została zbudowana w latach 1902-1904 jako część systemu zapor  Gór Izerskich zaprojektowanych przez profesora Otto Intza z Cách. Zrealizowano pięć z sześciu planowanych zapór. Oprócz libereckiej wybudowano również mszeńską, bedrzichowską, fojtecką i młynicką. Impulsem do ich stworzenia były niszczycielskie powodzie końca XIX w, przede wszystkim ta z roku 1897, która była katastroficzna w skutkach dla mieszkańców terenów podgórskich. Niezbędne fundusze na ich budowę przekazali lokalni przedsiębiorcy, wśród nich nie brakowało Liebiegów. 

Załącznik

  • ikona souboru
Přehrada Harcov, autor: © Libor Sváček

Typ wyposażenia: Staw, zbiornik Wyposażenie inne: Prysznice, WC, Punkt gastronomiczny, Punkt gastronomiczny Możliwości uprawiania sportu: Wypożyczalnia łódek i innego sprzętu, Boisko, Siatkówka plażowa

Přehrada Harcov, autor: © Libor Sváček
Přehrada Harcov, autor: Jirouš
Přehrada Harcov, autor: Chmela Matyáš
Harcov přehrada zima, autor: Chmela Matyáš
Harcov přehrada zima, autor: Chmela Matyáš
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load