CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Sculptura Parmiggiani w miejscowości Sobotka

Czeski Raj

Sobotka, 507 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Dom pod półmiesiącem - La casa sotto la luna odkryto w październiku 1991 roku. Jest kulminacją projektu twórczego włoskiego artysty Claudia Parmiggianiego.
 
 

Chodzi o budowę czterech konstrukcji architektonicznych z nieotynkowanych cegieł, które są usytuowane w głównych punktach kraju: na północy, południu, zachodzie i wschodzie. Pozostałe trzy części znajdują się we Włoszech, Egipcie i Francji. Jest to dzieło, którego nigdy nie można zobaczyć całego naraz. Jego sens widzi Parmiggiani w wędrówce w przestrzeni i czasie, którą trzeba odbyć do wszystkich czterech budowli. Wędrówkę tę rozumie się jako drogę poznania według Wergiliusza.

Nawiązujące artykuły

Skulptura Dům pod půlměsícem, autor: Z.Krámek
 

Inne zabytki historyczne: Rzeźba

Skulptura Dům pod půlměsícem, autor: Z.Krámek
Skulptura Dům pod půlměsícem, autor: R.Vokounová
Dům pod půlměsícem v zimě
Foto Humprecht
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load