CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Kasa Oszczędności

Góry Izerskie

Felberova 12/9
Liberec, 460 01

Web:www.csas.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Budynek Kasy Oszczędnościowej to jeden z najpiękniejszych neorenesansowych budynków Liberca.
 
 

Budynek zaprojektowali dwaj wiedeńscy architekci Miksche i Niedzielski, a zbudował go w latach 1888-1891 lokalny budowniczy Adolf Bürger. Piękno neorenesansowego budynku podkreślają ochrowe zabarwienie obudowy z hořickiego piaskowca, bogato udekorowane elewacje z płaskorzeźbami dłuta wiedeńskiego rzeźbiarza R. Weyra oraz zastosowanie szlachetnych materiałów we wnętrzach – w szczególności wygładzonego granitu i marmuru.

Początkowo Kasa Oszczędności zajmowała tylko parter, a na obu piętrach znajdowały się mieszkania. W 1921 roku wnętrza przebudowano według projektu arch. Maxa Kühna i od tego czasu Kasa Oszczędności zajmowała cały budynek.


Česká spořitelna, autor: MIC Liberec
 

Inne zabytki historyczne: Zabytkowe budynki

Česká spořitelna, autor: MIC Liberec
Česká spořitelna, autor: Kubát
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load