CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Rezerwat przyrody Prales Jizera

Góry Izerskie

Kořenov, 468 49

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Puszcza Izera jest najstarszym rezerwatem przyrody pogórza Gór Izerskich.
 
 

Została uznana za rezerwat w 1960 r. na obszarze Izery (1122 m), drugiej co do wysokości góry po czeskiej stronie. Chronione są przede wszystkim pozostałości pierwotnej górskiej świerczyny na kamienistym i podmokłym podłożu, w najwyższych partiach występuje kosodrzewina. W minionych dekadach puszcza została mocno naruszona przez ekshalacje. Na zboczu południowym leży duże rumowisko oraz stosunkowo wysokie bogato rozczłonkowane skały szczytowe - znakomite widoki.

Jizera, autor: AZ fotky
 

Jizera, autor: AZ fotky
Jizera, autor: Míra Chmela
Jizera, autor: AZ fotky
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load