CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Rezerwat przyrody Nová louka

Góry Izerskie

Bedřichov, 468 12

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Nová Louka jest ważnym skrzyżowaniem szlaków turystycznych.
 
 

Leży około 4 km na północ od Bedřichova na wysokości 770 m n.p.m. Po obu brzegach Blatnego potoku znajdują się torfowiska porośnięte kosodrzewiną. Obszar został uznany za państwowy rezerwat przyrody. Pierwotnie do roku 1591 miejsce to nazywano Niedźwiedzią łąką (Medvědí louka). Dzisiaj czasami nazywana Šámalova louka (Łąka Szamala) według zameczku myśliwskiego, który został nazwany imieniem kanclerza Šámala.

PRIRODNI REZERVACE NOVA LOUKA
 

PRIRODNI REZERVACE NOVA LOUKA
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load