CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Rezerwat przyrody Břehyně-Pecopala

Mácha region

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Narodowy Rezerwat Przyrody rozpościera się na północny wschód i na wschód od jeziora Máchy.
 
 

Obejmuje Břehyňski staw, na którym zatrzymuje się wielka ilość przelatujących ptaków wodnych jak bocian czarny, czapla siwa, zimorodek, trzciniak i wiele innych. W okolicy Břehyňskiego stawu rozkładają się mokradła i torfowiska, gdzie występują rzadkie i chronione rośliny. Na powierzchni wody rosną grzybienie i lilie wodne. W skale tamy jest sztucznie wyciosana wyrwa, która odprowadza wodę do pobliskiego jeziora Máchy.

W skład rezerwatu wchodzi ponadto piaskowcowy pagórkowaty teren z niedostępnymi rozpadlinami i parowami. Najwyższym wierzchołkiem jest bazaltowa Pecopala (Piec), wysokość 451 metrów.

Położenie: na północ od gminy Doksy.

Břehyně, autor: Jan Pasler
 

Břehyně, autor: Jan Pasler
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load