CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

OChK Kokořínsko

Mácha region

Správa CHKO Kokořínsko, Česká ul. 149
Mělník, 276 01

Telefon:+420 315 728 060
E-mail:kokorin@nature.cz
Web:www.kokorinsko.ochranaprirody.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Obszar Chronionego Krajobrazu Kokořínsko rozciąga się na powierzchni 265 km2, mniej więcej 40 kilometrów na północny zachód od Pragi.
 
 

Obszar Kokořínsko jest odwiedzany głównie ze względu na swą romantyczną przyrodę. Kokořínsko oferuje bogate możliwości rekreacyjnego uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Z geologicznego punktu widzenia Kokořínsko należy do czeskiej niecki kredowej. Tworzą ją osady z okresu mezozoicznego, głównie gruboziarniste piaskowce. Najważniejszą doliną Kokořínska jest dolina rzeki Pšovki.

Na terenie Kokořínska znajdują się także bardzo ciekawe formacje i miasta skalne, które powstały na skutek procesów wietrzenia płaskowyżów skalnych. Największą dominantą regionu jest romantyczny zamek Kokořín.

Nawiązujące artykuły

SKALNI SESKUPENI BLUDISTE, KOKORINSKO

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load