CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Jaskinia Prachovskich skał

Czeski Raj

Prachov, 506 01

GSM:+420 777 902 232
E-mail:info@prachovskeskaly.cz
Web:https://prachovskeskaly.com/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jaskinie w Prachovskich skałach są pseudokrasowego pochodzenia i powstały w skałach i skalnych wieżach z bloków piaskowca.
 
 

Największą z nich jest Braterska modlitewna (Bratrská modlitebna). Ma 31 metrów długości. Powstała z piaskowcowych bloków, które się stoczyły i zaklinowały tworząc strop jaskini. Jaskinia Strážce valů leży u podnóża ściany skalnej. Jest to wnęka o głębokości 3 m, szerokości 6 m a wysokości prawie 1,5 m. W jaskini Młot (Kladivo) kilkoma wejściami w rumowisku można zejść między zakleszczonymi głazami na głębokość 9 m. Jaskinia ma 29 m długości.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load