CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Buškova Jaskinia

Czeski Raj

Přibyslavice, 463 48

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Po czesku „Buškova jeskyně“, jest to grota leżąca 8 km na północny zachód od Mohelnic nad Jizerou nad rzeczką Malá Mohelka, niedaleko wsi Přibyslavice.
 
 

Około 1820 r. miała tu swoją siedzibę grupa rycerzy rabusiów niejakiego Buška. Grota znajduje się w źle dostępnym zboczu, prawdopodobnie są to pozostałości po zameczku z XIV wieku. Od strony Mohelnic najlepiej tu dotrzeć szosą przez Podhorę, Rostkov i Ouč. Do Ouča można także iść niebieskim szlakiem prowadzącym z Mohelnic nad Jizerou do Hlavic, omija on jednak jaskinię Buška w odległości ok. 600 m na wschód.

Ilustrační foto
 
Ilustrační foto
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load