CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Skalny labirynt Kalich - Chléviště

Czeski Raj

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Tajemnicze labirynty skalne i wspaniałe widoki doliny Izery.
 
 

Skalny labirynt Kalich - Chléviště znajduje się obok miejscowości Besedice, ok. 1,5 km na południowy wschód od formacji Malá Skála. Skały w czasach antyreformacji były miejscem ukrywania się prześladowanych niekatolików. Przypomina je w skale wykuty kielich z datą 1634. Znajdziemy tu między innymi grotę Sluj exulanta V. Sadovského a ścieżką w szczelinie wchodzi się do jaskini Krocinovského jeskyňka. Pośrodku pięciu parowów znajduje się grota z symboliczną świątynią Jednoty Braci Czeskich. Są tu też formacje skalne Želva, Medvěd i Hroch. Labiryntem prowadzi żółta trasa turystyczna, która jest częściowo wykuta w skałach. Ten romantyczny zespół skalny rozciąga się w piaskowcach na zachodnim zboczu Sokola. Na jego szczycie znajduje się naturalny punkt widokowy, skąd roztaczają się częściowe widoki głównie w kierunku północnym.

Nawiązujące artykuły

Železný Brod   AZ fotky

Chléviště Husníkova vyhlídka, autor: Míra Chmela
 
Chléviště Husníkova vyhlídka, autor: Míra Chmela
Chléviště - Kalich, autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load