CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Panská skála - Kamienne organy

Góry Luzickie

Kamenický Šenov, 471 14

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Szczyt Čedičový vrch o wysokości 597 m leżący na skraju miejscowości Kamenický Šenov jest najbardziej znanym rezerwatem geologicznym w Czechach.
 
 

Już w XVIII wieku był tu czynny kamieniołom, w którym odkryto jedno z najpiękniejszych stanowisk przedstawiających słupową strukturę bazaltu u nas. Pięcio i sześciokątne bazaltowe słupy są niemal pionowe. Mają długość do 12 m i średnicę 20 - 40 cm. Cała formacja przypomina piszczałki organów, dlatego jest nazywana Kamenné varhany.

Ze szczytu roztacza się piękny widok na Kamenický Šenov i okoliczne wzgórza. Pod skałą jest małe jeziorko, które powstało w jamie po wydobyciu skały i napełnia je woda deszczowa.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load