CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Formacja Klokočské skály

Czeski Raj

Klokočí, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Nieprzerwane obwarowanie skalne z paleozoicznych piaskowców o wysokości do 60 metrów z wieloma jaskiniami.
 
 

Platforma na miejscowością Klokočí jest zakończona skalnym czołem. Skalna ściana ma długość ok. 1600 m, miejscami jest rozbita na izolowane skalne wieże i rozpadliny (Klokočské průchody). Ze skalnej ściany rozciągają się piękne widoki na północną i południowo-wschodnią część Czeskiego Raju. We właściwej skalnej ścianie powstało wiele jaskiń. W polłudniowo-wschodniej części formacji Klokočské skaly znajdują się ruiny grodu Rotštejna.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load