CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Formacja Hradčanské stěny

Mácha region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ściany skalne Hradčanské stěny znajdują się w rejonie między miejscowościami Mimoň i Doksy.
 
 

Od 1933 roku są częścią terenów chronionych Oblast Dokeská i pogórze Kummer. Chronione tereny ogłoszono w 1993 roku za część projektowanego Narodowego rezerwatu przyrody Dokeské pískovce a mokřady. Występują tu relikty wegetacji na skałkach z wapiennymi piaskowcami. Rośnie tu ok. 20 chronionych i zagrożonych oraz krytycznie zagrożonych gatunków flory. Cenne są formacje geomorfologiczne: skalne wieże, skalna brama, pokrywki itd., ale również ślady średniowiecznego wydobycia rudy żelaza. Znaczenie stanowiska zwiększa jeszcze występowanie puchacza i kruka.

Skalní brána
 
Skalní brána
Hradčanské stěny
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load