CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Formacja Havraní skály

Góry Luzickie

Radvanec, 473 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skały Havraní skály leżą ok. 1 km na północ od miejscowości Radvanec. Tworzy je grupa siedmiu piaskowcowych skalnych wieży na piaskowcowym grzbiecie.
 
 

Niektóre skały są popularnym celem alpinistów, którzy je nazywają Rozeklaná, Potupená, Půlená, Panenská skála i Ropucha. Ze swoją wysokością aż 20 m przewyższają okoliczne drzewa i umożliwiają widok na szeroką okolicę. Najlepszy widok jest z najwyższej skały, ze szczytu której można zobaczyć wzgórza w okolicy Sloupu, dalej wzgórza Vlhošť i Ronov, na południu wznosi się Špičák koło miasta Česká Lípa. Na północny zachód nie można przeoczyć wyraźnego stożka wieży Klíč. Od 1829 roku wieża ta jest dostępna po schodach, których wykucie zlecił hrabia Karel Kinský.

Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
 
Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load