CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Formacja Čertova zeď

Mácha region

Čertova zeď
Český Dub, 463 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Niedaleko miejscowości Český Dub natrafimy na wyjątkowe zjawisko geologiczne - pozostałości wypreparowanej bazaltowej żyły.
 
 

Pierwotna bazaltowa żyła ciągnęła się na długości 20 km od miejscowości Světlá po Ještědem aż do szczytu Bezděz, ale jej większą część już wydobyto. W 1964 roku Čertova zeď stała się narodowym zabytkiem przyrody.

Położenie: 5 km na zachód od miejscowości Český Dub

Dostęp: z miejscowości Český Dub w kierunku Osečná na rozdroże między miejscowościami Smržov i Kotel, stąd pieszo po trasie turystycznej

Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský
 
Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský
Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load