CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Formacja Čertova zeď

Mácha region

Čertova zeď
Český Dub, 463 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Niedaleko miejscowości Český Dub natrafimy na wyjątkowe zjawisko geologiczne - pozostałości wypreparowanej bazaltowej żyły.
 
 

Pierwotna bazaltowa żyła ciągnęła się na długości 20 km od miejscowości Světlá po Ještědem aż do szczytu Bezděz, ale jej większą część już wydobyto. W 1964 roku Čertova zeď stała się narodowym zabytkiem przyrody.

Położenie: 5 km na zachód od miejscowości Český Dub

Dostęp: z miejscowości Český Dub w kierunku Osečná na rozdroże między miejscowościami Smržov i Kotel, stąd pieszo po trasie turystycznej

Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský
 
Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský
Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load