CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Skały Betlémské skály

Czeski Raj

Rohliny, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Północny cypel skał Klokočské skály skrywający największą pseudokrasową jaskinię w okolicy Turnova, zwaną Postojná.
 
 

Skalne miasto Betlémské skály rozciąga się na skraju płaskowyżu między rzeką Izerą i potokiem Klokočský potok. Do najbardziej znanych miejsc skał Betlémské skaly należy formacja zwana Trojnožka lub Děravec - skała w kształcie grzyba z dwoma skalnymi bramami. Wyborny widok na okolicę zapewnia 10-metrowa Zdenčina skála, którą znajdziemy na północno-wschodnim skraju skał. Nad doliną potoku Klokočský potok można zobaczyć obłe występy, tzw. słonie grzbiety.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load