CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Skały Besedické skály

Czeski Raj

Besedice, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skały, w których można znaleźć skalny labirynt Kalich i Chléviště, które oferują kilka atrakcyjnych widoków całej doliny Maloskalské údolí.
 
 

Romantyczny labirynt piaskowcowych skał leży nad lewym brzegiem Izery w pobliżu miejscowości Besedice w Czeskim Raju. Przez skały prowadzi trasa okrężna, która zapozna nas z najbardziej znanymi miejscami tego regionu. Główną grupą skał jest Chléviště z formacją Sluje exulanta Václava Sadovského ze Sloupna i wspaniałymi widokami. W grupie skał U Kalicha pośrodku pięciu skalnych parowów ukrywa się ołtarz z wykutym kielichem i datą 1634. Na ścianach znajduje się urywek z Testamentu J. A. Komenskiego, wiersze o biblii Kralická bible i wiersze franciszkańskiego mnicha J. Vitáska.

Dostęp: ze skały Malá Skála stroma wspinaczka obok skał Suché skaly do Besedic lub z drogi nr 282 od miejscowości Železný Brod do Rovenska pod Troskami, w miejscowości Koberovy skręcić w prawo

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load