CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Zapora U Naděje

Góry Luzickie

Mařenice, 471 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kilka kilometrów na południe od gminy Mařenice w głębokiej pokrytej lasami dolinie Hamerskiego potoku leży zapora U Naděje.
 
 

Zbudowaną ją w 1938 roku do napędzania tartaku w gminie Hamr. Wodę do tartaku doprowadzano 8-kilometrowym podziemnym rurociągiem. Powierzchnia zapory wynosi 1,2 ha a jej tafla miewa w lecie ciekawe zielononiebieskie zabarwienie. Są tu znakomite warunki do kąpieli, ale woda bywa dosyć zimna. W pobliżu zapory znajduje się jedyna swego rodzaju w Czechach jaskinia lodowa.

Nawiązujące artykuły

Přehrada U Naděje, autor: Monika Pešková
 
Přehrada U Naděje, autor: Monika Pešková
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load