CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Nowozamecki staw

Mácha region

Sosnová, 470 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Nowozamecki staw jest jednym z najważniejszych czeskich narodowych rezerwatów przyrody. Leży 2,5 km na południe od Sosnovej.
 
 

Ponieważ posiada odpowiednie warunki siedliskowe dla ptactwa, w 1933 roku był ustanowiony państwowym rezerwatem przyrody, a od 1956 r. jest zapisany również w międzynarodowym atlasie rezerwatów. Występuje tu ponad 190 gatunków ptaków wodnych, żyje tu jedna z największych kolonii mewy śmieszki.

W pobliżu stawu znajduje się także ekspozycja muzealna na temat Nowozameckiego stawu.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load