CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Jezioro Máchovo jezero

Mácha region

Doksy, 472 01

Telefon:+420 487 872 055
E-mail:info@regatamachovojezero.cz
Web:www.regatamachovojezero.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jezioro Máchovo jezero jest największym akwenem wodnym w Czechach Północnych.
 
 

Máchovo jezero nazywane jest wprawdzie jeziorem, ale tak naprawdę jest to staw. Jest największym stawem w Czechach. Założył go już w 1366 roku król Karol IV. Na jeziorze są dwie wysepki - Mysi i Kaczy, z którymi wiąże się kilka miejscowych legend. Wysepki są terenami ważnymi z ornitologicznego punktu widzenia, wejście na nie jest wzbronione.

Powierzchnię Máchova jeziora obrębiają 4 duże plaże piaszczyste. Należy do najbardziej znanych ośrodków rekreacyjnych i ośrodków sportów wodnych. Sporym zainteresowaniem cieszą się rejsy łodziami wycieczkowymi, duża zjeżdżalnia, siatkówka plażowa czy bungee jumping z wysokości 50 m.

Nad Jeziorem Máchy leżą dwa znane ośrodki rekreacyjne Doksy i Staré Splavy.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load