CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Zelený vrch

Góry Luzickie

Cvikov, 471 54

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zielone wzgórze, 586 m to gęsto porośnięty lasem obsydianowy pagórek, górujący nad okoliczną krainą około 1,5 km na północny wschód od Cvikova, nad północnym skrajem Drnovce.
 
 

W przeszłości góra stała się dwukrotnie schronieniem zbuntowanych chłopów. W kwietniu 1680 r. ukryli się tu poddani z Cvikova i okolicznych wsi, którzy przeciwstawili się ciężkim robotom i szantażowi ówczesnego właściciela zákupskiego majątku Juliusza Franciszka Sasko-Lauenburskiego. Górę otoczyło wojsko generała Piccolomini'ego a po dwóch dniach oporu wygłodniali buntownicy się poddali. Po raz drugi niezadowoleni chłopi zgromadzili się tu w 1775 roku. Również ich powstanie zakończyło się niepowodzeniem. Kilku chłopów uwięziono na 4 tygodnie w Mladej Boleslav.

Położenie: 1,5 km na północny wschód od Cvikova.

Zelený vrch, autor: Jana Nastoupilová
 
Zelený vrch, autor: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, autor: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, autor: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, autor: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load