CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Vrch Ralsko

Mácha region

Ralsko, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jadąc po szosie z Mimoni do Strážy pod Ralskiem, zwraca uwagę stożkowaty szczyt, który dominuje nad okolicą.
 
 

Szczyt Ralsko nie należał w przeszłości do cieszących się popularnością miejsc turystycznych, ponieważ znajdował się na terenach zamkniętych, gdzie wydobywano uran, a które były zajęte przez wojsko. Obecnie miejsca te są znowu odkrywane przez turystów.

Stosunkowo uciążliwe wyjście na szczyt jest tego warte. Na górze można podziwiać jeden z najstarszych zamków w Czechach. Rozciąga się stąd także piękny widok na Stráž pod Ralskiem oraz pobliski stożkowaty pagórek z ruinami zamku Děvín. Szczyt Ralsko ma 696 metrów wysokości, a od 1933 roku jest Państwowym Rezerwatem Przyrody.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load