CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Vrch Mužský

Czeski Raj

Mužský, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Na szczycie bazaltowego słupa w zachodniej części Vyskeřskiej wyżyny w Pogórzu Jičínskim znajduje się pomniczek sybolizujący bitwę w 1866 roku.
 
 

Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Karkonosze, Góry Izerskie, Hruboskalsko, Góry Łużyckie, Ještěd i wiele miejscowości w okolicy. Na północnym zboczu są znane Drábskie izdebki, a w okolicy piaskowcowe skały i wąwozy.

Dostęp pieszo po oznakowanym szlaku turystycznym z Březiny nad Izerą. Samochodem można dojechać na parking przy hotelu Příhrazy lub obok chaty Na Krásné vyhlídce.

Położenie: 5 km na północny wschód od Mnichova Hradiště, 2 km na wschód od Příhraz

Mužský mohyla 01
 
Mužský mohyla 01
Vrch Mužský, autor: Eva Hornová
vrch Mužský, autor: Morávek
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load