CSENDE
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Vrch Medvědín

Karkonosze

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Porośnięty lasem szczyt o nazwie Medvědín leży na Czeskim Grzbiecie, w pobliżu Szpindlerowego Młyna, na zachód od zbiegu Łaby i Białej Łaby.
 
 

Na jego południowym zboczu ma swoje źródła kilka potoków. Na Medvědínie znajduje się ośrodek narciarski z wyciągami i trasami biegowymi. Ze Szpindlerowego Młyna jeździ na szczyt wyciąg krzesełkowy, umożliwiający łatwy dostęp na grzebień Karkonoszy i do schroniska Vrbatova bouda. Wyciąg jest czynny w sezonie letnim i zimowym, mogą z niego korzystać rowerzyści, przewożąc swoje rowery.

Położenie: na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load