CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Vrch Luž

Góry Luzickie

Horní Světlá, 471 57

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wyrazisty stożkowaty szczyt Luž wysokości 793 m jest najwyższym szczytem Gór Łużyckich. Znajduje się na granicy państwowej z Niemcami.
 
 

Z punktu widokowego na płaskowyżu roztacza się widok prawie na wszystkie strony do Czech i Niemiec. Obok drogi pod szczytem znajduje się utrzymane źródełko.

Dostęp z przystanku Jedlová (8 km), z miejscowości Dolní světlá (4 km) z miejscowości Horní Světlá, osada Myslivny (1,5 km).

Położenie: 8 km na północ od Cvikova, 4 km na północny zachód od Krompachu

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load