CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Vrch Jizera

Góry Izerskie

Bílý Potok, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Izera leży 5 km na południowy wschód od miejscowości Bílý potok a 6 km na północny zachód od osady Jizerka. Dostęp na skałę szczytową pogórza Smědavskiego, drugi co do wysokości punkt czeskiej części Gór Izerskich, jest utrzymywany.
 
 

Na szczycie znajduje się punkt widokowy z balustradą, skąd roztacza się piękna panorama na Ještěd, czeskie i polskie Karkonosze oraz Góry Izerskie.

Dostęp jest możliwy po oznakowanych szlakach turystycznych z Bedřichova, Smědavy i Bílého potoka pod Smrkiem. Samochodem można dojechać tylko na parking przy chacie Smědava.

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load