CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Údolí Jizery oraz Galeria

Czeski Raj

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Dolina Izery to romantyczna dolina obrębiona grzebieniami skalnymi. Długość doliny wynosi około 3 km.
 
 

Na prawym brzegu Izery doliną prowadzi szlak Riegera (Riegrova stezka) z Semil do Železnego Brodu. Część ścieżki jest wyłamana w skale, przebiega też po osiemdziesięciometrowej żelaznej wiszącej galerii. Ciekawostką techniczną na lewym brzegu Izery jest linia kolejowa prowadząca przez serię tuneli o łącznej długości 743 m. Na prawym brzegu Izery znajduje się tunel o długości 1300 m, który doprowadza wodę z Izery do elektrowni pod Spálovem.

Riegrova stezka, autor: Částka Jiří
 
Riegrova stezka, autor: Částka Jiří
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load