CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Pančavská louka

Karkonosze

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pančavska łąka to rozległa łąka subalpejska z torfowiskiem typu północnego.
 
 

Ma tu swoje źródło rzeczka Pančava, która spada przez krawędź Łabskiej kotliny do Pančavskiej jamy, tworząc wyjątkowy kaskadowy wodospad, który ma 140 m wysokości. Z miejsca przelewu otwiera się jeden z najpiękniejszych karkonoskich widoków, tzw. Ambrožova vyhlídka. Przy zachodnim skraju łąki leży ważne rozdroże Karkonoszy Zachodnich zwane Pod Czterema Panami (U čtyř pánů).

Położenie: na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load