CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Wyszukiwanie

Wodospad Pančavský vodopád

Karkonosze

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wodospad Pančavski jest jednym z najbardziej zachwycających wodospadów karkonoskich. Znajdziemy go 1 km na południe od schroniska Labska bouda, na Pančavskim potoku.
 
 

Rzeczka Pančava pokonuje tu w kaskadach stromą ścianę Łabskiej doliny (Labsky důl), o wysokości 248 metrów, co jest rekordem wśród czeskich wodospadów. Koło wodospadu znajduje się tzw. Ambrožova vyhlídka - punkt widokowy, z którego roztacza się śliczny widok na Łabską dolinę, Kozie Grzbiety, Kotel i na Łysą Górę.

Położenie: na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load