CSENDE
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Lysá hora

Karkonosze

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Łysa Góra o wysokości 1344 m jest jedną z dominant zachodniej części Karkonoszy.
 
 

Wierzchołek jest pokryty zaroślami kosodrzewiny a na jego zboczach w kierunku Kotla rośnie na dużych powierzchniach chroniona karkonoska flora, przede wszystkim sasanka i zawilec. Na południowo-zachodnich zboczach nad Rokytnicą znajduje się znany ośrodek narciarski dysponujący wieloma wyciągami. U południowego podnóża Łysej Góry na ważnym skrzyżowaniu szlaków turystycznych zostało wybudowane schronisko górskie Dvorački. Z Rokytnicy wiedzie na szczyt Łysej Góry wyciąg krzesełkowy. Z wierzchołka rozciąga się piękny widok na okolicę Rokytnicy i Vysokiego oraz dalej do Podkarkonoszy i Gór Izerskich.

Położenie: na północny wschód od Rokytnicy nad Izerą, na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

Lysá hora
 
Lysá hora
Lysá hora ze Štěpánky
Lysá hora
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load