CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Liščí hora

Karkonosze

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wyrazisty wierzchołek Lisiej Góry (Liščí hora) o wysokości 1363 m znajduje się między Górą Studničną a Czarną niedaleko miejscowości Pec pod Śnieżką.
 
 

Na jego zboczach rośnie wiele rzadkich gatunków roślin, dlatego też wchodzi w skład rezerwatu przyrody. Przez wierzchołek prowadzi jedna z najpopularniejszych magistrali w Karkonoszach biegnąca z Jánskich Lázní do schroniska Luční bouda. Na stokach Lisiej Góry znajduje się kilka schronisk, np. schronisko Lyžařská bouda czy Prvosenka. Jest to znany ośrodek sportów zimowych z wieloma terenami narciarskimi. Z wierzchołka Lisiej Góry rozciągają się piękne widoki nie tylko na okoliczne góry, ale także na Vrchlabsko i Podkrkonoší.

Położenie: na zachód od miejscowości Pec pod Śnieżką

Studniční hora ilustrační foto, autor: Michal Balada
 
Studniční hora ilustrační foto, autor: Michal Balada
Pec pod Sněžkou
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load