CSENDE
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Wyszukiwanie

Zabytkowa kolej Česká Kamenice - ; Kamenický Šenov

Góry Luzickie

Kamenický Šenov, 471 14

Web:http://www.kzc.cz/vlak/kamenicky-motoracek
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Do ciekawostek regionu należy zabytkowa trasa kolejowa o długości 4,5 km prowadząca z miejscowości Česká Kamenice do miejscowości Kamenický Šenov.
 
 

Trasę wybudowała spółka Společnost České severní dráhy w 1886 roku. W 1979 roku trasę zamknięto a jej część istnieje do dziś jako muzealna trasa kolejowa z regularnym ruchem (trasa nr 901).

W okresie wakacji odbywają się tu tzw. jazdy wakacyjne a w ciągu roku też jazdy noworoczne, wielkanocne, sylwestrowe i inne imprezy.

Pociągi osobowe prowadzi historyczna lokomotywa motorowa nazywana Hurvínek. W wybrane dni jedzie w czele pociągu lokomotywa parowa. W budynku stacji Kamenický Šenov jest podczas jazdy pociągów otwarta mała ekspozycja kolejowa ze sprzedażą pamiątek.

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský
 

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load