CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Wyszukiwanie

Skalny punkt widokowy Holubník

Góry Izerskie

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Szczyt Holubník ze skałą widokową zapewnia wspaniały panoramiczny widok na okoliczne Góry Izerskie.
 
 

Na płaskim szczycie Holubníku, na wysokości 1070 m znajduje się potężne skalisko. Z tej dominanty grzebienia Hejnický hřeben rozciąga się niemal panoramiczny widok we wszystkich kierunkach. Na północy widać Frýdlantsko a na południu część Gór Izerskich z zaporą Bedřichovská přehrada. Na horyzoncie można zobaczyć Ještědský hřbet. Nazwa pochodzi od dziś już zapomnianego geodezyjnego urządzenia do mierzenia, które swoim kształtem przypominało gołębnik

Położenie: 5 km na południe od Hejnic

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load