CSENDE
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Wyszukiwanie

Wieża widokowa Slovanka

Góry Izerskie

Janov nad Nisou, 468 11

E-mail:info@slovanka.eu
Web:www.slovanka.eu
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

W 1887 roku sekcja jablonecka, janovska i hornokamenicka Niemieckiego Towarzystwa Górskiego na jednym ze szczytów grzebienia Maxovský hřeben wybudowały wieżę widokową.
 
 

Chodzi o żelazną wieżę widokową, w swoich czasach pierwszą w Czechach, która została kupiona na Wystawie Światowej w Wiedniu. W ubiegłych dziesięcioleciach wieża była znacznie zaniedbana i była zamknięta dla zwiedzających. W 1999 roku jednak władze miejscowości Lučany z pomocą sponsorów i dobrowolnych pomocników wyremontowały ją i ponownie udostępniły. Od tego roku wieża widokowa znalazła się na liście zabytków państwowych.

Położenie: niedaleko miejscowości Janov nad Nisou, na północ od miejscowości Lučany nad Nisou

Godziny otwarcia

wszystki miesiąci wszystki dni w tydzień -

 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa strony
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load