CSENDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Zoeken

Educatieve route Dubsko-Kokořínsko

Bělá pod Bezdězem, 294 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

De educatieve route Dubsko-Kokořínsko leidt u door het afwisselende landschap in de omgeving van Dubá.
 
 

De wandeling langs deze educatieve route duurt ongeveer drie uur. De route is geschikt voor minder ervaren wandelaars, maar niet voor ouders met kinderwagens, mensen in een rolstoel en mensen die slecht ter been zijn.

U loopt door het moerasgebied Liběchovka, via velden, overstromingsgebieden en gemengde bossen. Ook komt u langs de nederzetting Panská Ves, waar u een karakteristiek voorbeeld kunt zien van architectuur uit de regio Kokořín.

Het startpunt is het plein in Dubá, vanwaar de route de weg naar Mšeno volgt, langs de Rozprechtický-vijver, via Panská Ves en na acht haltes weer terugkeert in Dubá.

 

Klokočka - pramen
Klokočka - pramen
Klokočka - kaple sv. Stapina
Popelivka sibiřská
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load