CSENDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Zoeken

Grotten in rotsgebied Prachovské skály

Prachov, 506 01

GSM:+420 777 902 232
E-mail:info@prachovskeskaly.cz
Web:https://prachovskeskaly.com/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

De grotten in rotsgebied Prachovské skály zijn van pseudokarstoorsprong en zijn ontstaan in rotsen en zgn. rotstorens van zandstenen blokken.
 
 

De grootste ervan is Bratrská modlitebna (Broederlijke bidkapel), die 31 meter lang is. De grot ontstond door het instorten van zandsteenblokken, die ingeklemd raakten en zo het plafond van de grond gingen vormen. De grot Strážce valů (Wallenbewaker) ligt aan de voet van een rotswand. Deze nichegrot is 3 m diep, 6 m breed en bijna 1,5 m hoog. In de grot Kladivo (Hamer) kan men via verschillende toegangen in het opgehoopte gesteente tot een diepte van 9 m afdalen tussen de ingeklemde rotsblokken. De grot is 29 m lang.

 

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load