CSENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Zoeken

Hruboskalsko (rotsstad)

Hrubá skála, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Hruboskalsko is één van de bekendste rotssteden en is vooral bekend om de imposante rotstorens waarvan enkele een hoogte van 55 m bereiken. Karakteristiek zijn ook de diepe rotskloven.
 
 

Hruboskalsko bestaat uit 3 grotere gebieden: Dračí skály (rotsen), Zámecká rokle (kloof) en de rotsformaties Kapelník, Maják en Údolíčka. Vanwege de weinig weerbestande zandstenen en door de werking van verschillende invloeden hebben de rotsen veel diverse vormen en gestalten gekregen. Daarom is Hruboskalsko ook een populaire bestemming van berg- en rotsbeklimmers.

In het bovenste gedeelte voert de wandelroute Zlatá stezka Českého ráje met talrijke uitzichpunten zoals bijvoorbeeld Mariánská vyhlídka, Na Kapelu, U Lvíčka en de uitkijktoren Hlavatice. Onder de uitzichtpunt Mariánská vyhlídka ligt een symbolisch begraafplaats van berg- en rotsbeklimmers.

Hruboskalské skalní město, auteur: Charousek Pavel
Hruboskalské skalní město, auteur: Charousek Pavel
Hruboskalské skalní město, auteur: Milan Drahoňovský
Sahara, auteur: Luděk Antoš
Hruboskalsko, auteur: Podobský Jakub
Hruboskalské skalní město, auteur: Charousek Pavel
Mariánská vyhlídka, auteur: Pavla Bičíková
symbolický hřbitov horolezců, auteur: Pavla Bičíková
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load